Dr. Körner Anna: 100 éves az inzulin

Hogyan változtatta meg a diabéteszes gyerekek életét az inzulin felfedezése? Dr. Körner Anna tanulságos és megindító történeteken keresztül meséli el.

Mennyi van a tányéromon? – Képes szénhidráttáblázat

A szénhidrátszámításban szeretne segítséget nyújtani a Mennyi van a tányéromon? c. új Szurikáta-kiadvány.

Mesekönyv frissen diagnosztizált gyerekeknek

A családoknak szóló könyv kettő az egyben: Deliága Éva pszichológiai útmutatója gyakorlati tippeket ad a diabétesz diagnózisának feldolgozásához. Lovász Hajnalka meséjén keresztül pedig megismerhetjük, hogyan éli meg egy gyermek, hogy cukorbeteg lett.

Könyv pedagógusoknak

A pedagógusoknak szóló könyv a Szurikáta Alapítvány és a Bókay Gyermekklinika Diabétesz Tanoda képzésének tankönyve, szemléletes ábrákkal, összefoglaló táblázatokkal, ami a cukorbeteg gyermekek óvodai és iskolai fogadására készít fel.