#12 SzuriSztori – Pedagógusok felkészítése diabos gyerekek fogadására

Podcast a Szurikáta Alapítvány diabTanoda pedagógusképzéséről. A SzuriSztori 12. epizódjával Te is részese lehetsz a napnak!

Érdekel

Beszélgetés a Tücsök meséje hangjáték alkotóival

Zsurzs Kati színésznővel, Lovász Hajnalka meseíróval és Kocsisné Gál Csilla, a Szurikáta Alapítvány elnökével beszélgettünk Tücsök meséjéről.

#11 Sport és diabétesz – Az orvos, az edző és a gyerekek szemével

A diabétesz karbantartásához a sport elengedhetetlen. Mi történik a diabéteszes szervezetben, ha aktívan sportol egy gyermek? Melyik sport való a diabosoknak?

Érdekel

#10 Újratervezés – Deliága Éva: Hogyan éljük túl a kríziseket?

Krízisek túléléséhez, a gyors talpraálláshoz és az újratervezéshez ad segítséget Deliága Éva pszichológus a Szuri Sztori podcastben.

Érdekel

#9 Gluténmentes élet – Hogyan kezdj hozzá?

Praktikus tudnivalók, tanácsok és tippek a gluténmentes diétára való átálláshoz Horváth Csilla dietetikustól.

#8 Varázslatos pedagógusok a diabos gyerekekért

A Szuri Sztori #8 adásában a Varázspálca díjátadó ünnepség résztvevőivel, diabos gyerekekkel, családjukkal, pedagógusaikkal beszélgettünk.

#7 A diabétesz – a jövő: most! Beszélgetés Dr. Luczay Andreával

Kutatás, technológia, okoseszközök a diabetológiában. Az újdonságokról Dr. Luczay Andreával beszélgettünk a Szuri Sztoriban.

#6 Lázadás a diabétesz ellen? A kamaszkor – az orvos szemével

Dr. Tóth-Heyn Péter diabetológus több száz gyerek kezelése során szerzett tapasztalatai, ötletei, néha receptjei vannak az adásban.

Érdekel

#5 A cukorbeteg étkezés: Hogyan kezdj hozzá?

Hogyan főzzünk egy diabos gyereknek? Hogyan számoljunk szénhidráttartalmat? Hogyan állítsuk össze az étrendet? Miket ehetünk, miket kerüljünk?

#4 Varázspálca díj – 100 csodás pedagógust keresünk

A Varázspálca díjról, a jelölésről és arról, ami mögötte van, Kocsisné Gál Csilla, a Szurikáta Alapítvány vezetője, a díj alapítója mesél a Szuri sztoriban.

Érdekel

#3 Apaklub – ahol elmondhatod!

Ezt az epizódot most nem csak azoknak ajánljuk, akik diabos gyereket nevelnek – hanem minden férfinak, aki krízist, traumát él át.

#2 Kamaszlélek

Miért kezdi eltolni magától egy diabos kamasz a betegségét? Mit tehet a szülő, hogy segítsen? Válaszok Neri Orsolya pszichológustól.

#1 Az inzulin felfedezésének története

A SZURI-SZTORI podcastek első részében az inzulinról lesz szó – Körner Anna doktornő, a 100 éves az inzulin c. könyv szerzőjével.