SZURI SZTORI – a diabétesz podcast a Szurikáta Alapítványtól! Tudomány, történelem, történetek, sorsok, találmányok, módszerek, gyógyszerek, életek, ételek. A SZURI SZTORI podcastben mindent megkérdezünk, ami egy diabos szülő számára fontos – orvosoktól, szülőktől, gyerekektől. Kérdések és válaszok diabéteszről, nem csak diabosoknak.

#3 Apaklub – ahol elmondhatod!

A férfiakat kiskoruk óta arra kondicionálja a társadalom, hogy erősnek kell lenniük.
– Tényleg?
– Mindig?
Diabos gyerekeink mellett megtanuljuk: hiába a lózungok, mi sem bírunk ki mindig mindent – és nem vagyunk mindenhatók. Mert igenis eshet kétségbe egy szülő, ha a gyerekéről kiderül: beteg.
És akkor is eshet kétségbe, ha apuka.
Van egy hely, ahol még egy apuka is merhet gyenge lenni. Ez a Szurikáta Alapítvány Apaklubja – Szakmáry András pszichológus, coach vezetésével – aki pontosan tudja, min megy át egy „diabos” apuka a diagnózis idején, mert maga is átélte ezt a traumát.

Ezt az epizódot most nem csak azoknak ajánljuk, akik diabos gyereket nevelnek – hanem minden férfinak, aki krízist, traumát él át.

Bővebb információ az Apaklubról >>>

A további podcastekért figyeld a közösségi oldalainkat, iratkozz fel a Szurikáta Youtube-csatornájára, és hegyezd a füled! A SZURI SZTORI podcastek elérhetőek még a Szurikáta Alapítvány Facebook-oldalán, a Youtube-on, az Apple és a Google podcast lejátszóin és a Spotify-on.