Sokféle módon folytatódhat az 1-es típusú diabéteszes gyermek története a diagnózis felállítása után, hiszen például sokféle családi háttérből érkezhet, sokféle megküzdési stratégiát választhatnak a szülei, ahogyan az is eltérő lehet, mennyi időt vesz igénybe, hogy az új helyzethez alkalmazkodva alakítsák ki mindennapjaikat. Az azonban valamennyiük estében kulcsfontosságú és meghatározó jelenükre és jövőjükre nézve, az intézmény, melybe visszatér a diabéteszes gyermek, vagy melynek éppen először lépi át a kapuját, hogyan fogadja őt.

Hogy az a kapu nyitva áll-e számára, melyen belépve elfogadást, befogadást és támogatást tapasztal-e. Hogy szülei bizalommal fordulhatnak-e az ott dolgozók felé, hogy majd gyermeküket biztonságban tudva bízhassák rájuk őt.

A videóból megismerhetitek Andi nénit, a diabéteszes Hunor segítőjét, aki kiérdemelte a Szurikáta Alapítvány Varázspálca díj – Eisberg. Elbűvölő frissesség elismerést. Bővebben a Varázspálca díjról itt írtunk >>>