Deliága Éva, tanácsadó szakpszichológus, integratív gyermekterapeuta: Újratervezés – Pszichológiai bevezető a diabétesz világához előadását ajánljuk mindazoknak, akinek a környezetében 1-es típusú diabétesszel élő gyermek él: szülőknek, nagyszülőknek, pedagógusoknak, és mindazoknak a családoknak, ahol a diagnózis óta kevesebb, mint egy év telt el.

Témák:

• Miért pont velünk történik mindez?
  • A mi hibánk?
  • Hogyan tudnánk jobban segíteni gyermekünknek?
  • Kihez fordulhatunk?

Számtalan kérdés cikázik át a szülők fején, amint kiderül a sokkoló hír: együtt kell élniük gyermekük 1-es típusú diabéteszével. Együttélés és elfogadás nem ugyanaz. Hosszú az út, mely az elfogadáshoz vezet. Ehhez kínál Deliága Éva tanácsadó szakpszichológus – az Újratervezés c. könyv társszerzője- az előadás során támpontokat, megküzdést segítő technikákat. Mert ne feledjétek: nem vagytok egyedül!

Az előadás a Szurikáta Alapítvány a Diabéteszes Gyermekekért szervezet Szurikáta Családi Nap – másképp 2020. online-élő előadássorozatának részeként hangzott el az Újratervezés esteken.