SOK KICSI 1%, SOKRA MEGY.
SOK KICSI SZURIKÁTÁT TUD SEGÍTENI!

Ne felejtsd el az e-SZJA bevallásod elfogadásánál az adó 1%-odat felajánlani. A Szurikáta Alapítvány várja a Te támogatásodat is 2021. május 20-ig.

HA VAN ÜGYFÉLKAPUD

• Ha van ügyfélkapud, akkor az adóbevallástól függetlenül vagy az adóbevallás elfogadásakor (eSZJA felület)  is tudsz az 1%-ról rendelkezni május 20-ig. Akár ITT és MOST >>>NYILATKOZOM

HA NINCS ÜGYFÉLKAPUD

• Ha nincs ügyfélkapud, akkor az 1%-os nyomtatványt a Szurikáta Alapítvány a Diabéteszes Gyermekekért  adószámával: 18524710-1-13 kell ellátni, egy borítékba tenni. Itt te tudod tölteni a nyomtatványt >>> 1% nyomtatványa

– vagy személyesen leadni egy NAV kirendeltségen

– vagy postázni a számukra

Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV)
1373 Budapest, Pf. 561.

Mire fordítjuk az 1%-odat?

Arra, hogy minél több családhoz eljuttassuk az 1-es típusú diabétesz tüneteiről szóló információkat.

Miért fontos ez?

Azért, mert a szülők és általában az emberek csak a felnőtteket érintő cukorbetegségről hallottak és úgy gondolják, hogy a gyerekek, azok, akik egészségesen táplálkoznak, nincs túlsúlyuk és rendszeresen sportolnak, nem lehetnek érintettek.

De van egy másik típusa a diabétesznek, ez az 1-es típusú vagy gyermekkori cukorbetegség, ami döntően általános iskolás korban alakul ki a gyermekeknél, de egészen pici babáknál vagy felnőtteknél is megjelenhet. A betegség tünetei nem ijesztik meg a szülőket és nem sarkallják őket gyors cselekvésre, ha nem ismerik, hogy a tünetek: sokat kezd inni, sokat kezd pisilni, fáradt, fogy és újra bepisil, egy azonnali orvoshoz fordulást és kórházi kezelést igénylő betegség.

• A szülők figyelmét felhívjuk a figyelmét az orvosi rendelőkbe, iskolákba, óvodákba kihelyezett plakátjainkkal.
  • A házi gyermekorvosoknak segítünk a diabétesz korai felismerésében
  • A diabétesz oktatásunkon elmagyarázzuk a jelek felismerését a pedagógusoknak.
  • Az érzékenyítő foglalkozásunkon óvodás, iskolás gyerekeket ismertetünk meg a tünetek felismerésével

Tudj meg Te is többet az 1-es típusú diabéteszről és arról, mit kell tenned, ha a jeleket tapasztalod gyermekeden >>>1-es típusú cukorbetegség

Ismerd meg Emma történetét! Ő volt az 1. gyerek, akinek a diabéteszdiagnózisában a plakátunk segített>>> Emma