Vadonatúj inzulinpumpa a Medtronictól – MiniMed640G

Megérkezett Magyarországra is a Medtronic MiniMed 640G  Milyen újdonságokat tartalmaz a korábbi Medtronic inzulinpumpákhoz képest? Íme:

I. Védelem a hipók ellen

(FIGYELEM! Csak Enlite glükózszenzorral együtt alkalmazva működő funkciók!)

• Megelőzi a súlyos hipot azzal, hogy automatikusan állítja le az inzulinadagolást, ha a szenzoros glükózszint előre jelezhetően megközelíti az alsó határértéket.
  • Kizárja a hiperglikémiás “rebound” hatás létrejöttének lehetőségét azzal, hogy újraindítja az inzulin adagolást, miután a cukorszint emelkedő tendenciát mutat.
  • A nap különböző időszakaiban különböző “hipohatárérték” állítható be, így hatékonyabb védelmet nyújt a hipoval szemben.

Puma kép

II. Intelligens inzulinpumpafunkciók
  • A szervezetben pillanatnyilag még ható inzulin mennyiségét nyomon követi és leolvashatóvá válik a pumpa képernyőjéről.
  • Bólus folyamatjelzősáv segítségével követhető a bólusinzulin adagolása és a STOP BÓLUS funkcióval bármikor leállítható.
  • Akkumulátor-lemerülés funkció jelzi, hogy mikor fog a készülék akkumulátora lemerülni.

Rendszeresen szeretném támogatni a Szurikáta Alapítványt! >>>Én akarok az egyik lenni abból a 100 emberből, aki havonta 2500 Ft-tal támogatja 1 éven keresztül a Szurikáta Alapítvány munkáját, mert fontos nekem, hogy ez az alapítvány holnap és holnapután is segíteni tudjon a családomnak vagy a cukorbeteg gyerekeknek teljes életet élni. Most támogatom >>>  Szeretnék többet megtudni a Szurikáta Támogatói Kolóniáról>>>

III. Könnyebb, gyorsabb és egyszerűbb pumpahasználatért
  • Diszkrét és könnyen alkalmazható távoli bólusadagolás.
  • Előre beállított bólus opciók, személyre szabott bólussémák, programozható kezelési emlékeztetők.
  • Pumpaadatok feltölthetőek a CareLink szoftverbe, így segítve a minél jobb kezelés kialakítását.
  • Bólusvarázsló (Bólus-Wizard)  “all-in-one” képernyővel a könnyen érthető inzulinadagoláshoz.
készülékek IV. Inzulinpumpa komfortosabb használatáért
  • Színes kijelző automata fényerő szabályozóval.
  • Vízálló kivitel a folyamatos viselhetőségért.
  • 5 színben választható készülék (fehér, fekete, pink, lila és kék)
  • Álló kivitel az eddigi fekvő helyett.

További információ diabetológus szakorvosotoknál és a Medtronic Hungária Kft. honlapján.

Medtronic Magyarország Kft. hivatalos közleménye itt érhető el>>> KÖZLEMÉNY

MiniMED 640G brossúrája itt érhető el>>> brossúra