Alapvető ismeretek, gyakorlati tudnivalók 1-es típusú diabéteszes (cukorbeteg) gyerekek bölcsődei, óvodai és iskolai fogadásához
FIGYELEM! Előadásokat sajnos csak korlátozott számban tudunk vállalni a zoom platformon. Előadás helyett ajánljuk a pedagógusok figyelmébe 5 órás képzésünket, a diabTanodát, melyen évente négy alkalommal (szeptember, november, február és április) hirdetünk meg az SE 1. számú Gyermekklinikán, Budapesten. Itt találják az időpontokat és a diabTanoda részletes ismertetését>>>diabTanoda
Kiknek ajánljuk?
- Frissen diagnosztizált diabéteszes gyermekek pedagógusainak, hogy a gyermeket minél hamarabb felkészülten tudja fogadni addigi, saját intézményében kisgyermeknevelője, óvó nénije, dadus nénije, pedagógiai asszisztense vagy tanítói.
- Diabéteszes gyermekeket már ellátó intézmények dolgozóinak.
- Intézményvezetőknek, akik szeretnék, hogy intézményük minden szakembere megbízható információkkal rendelkezzen a gyermekkori diabéteszről és szívesen fogadjon óvodai csoportjába, osztályába diabétesz gyermeket.
Milyen ismeretekkel lesz gazdagabb az a pedagógus, aki részt vesz az előadáson?
- Fel tudja ismerni a rá bízott gyermek kezdődő diabéteszét, tudja, hogy mit kell tennie a tünetek észlelésekor.
- Laikusként különbséget fog tudni tenni az 1-es és a 2-es típusú diabétesz között.
- A gyermekkori cukorbetegség jellemzőit, legfontosabb törvényszerűségeit megismeri.
- Információval fog rendelkezni arról, hogy mi történik egy gyermekkel diagnózist követően a kórházban, mikor térhet vissza a gyermek addigi intézményébe.
- Ismereteket szerez a gyermekkori diabétesz napi szintű, gyakorlati ellátásáról, a vércukormérés, a diabéteszes táplálkozás és az inzulinadagolás rendjéről.
- Megismeri a diabétesz ellátásához szükséges eszközök működését és kézbe is veheti azokat.
- Felkészülhet az esetleges vészhelyzetekre.
- Megtudhatja, hogyan illeszthető be egy diabéteszes gyerek ellátása az óvoda, iskola hétköznapi napirendjébe és az attól eltérő, különleges eseményekbe.
- Bepillantást kaphat diabéteszes gyermeket nevelő családok mindennapjaiba és megtudhatja, milyenek a diabéteszes gyerekek.
- Információval rendelkezik majd a diabéteszes gyermek, szülei és a pedagógusai jogairól és kötelezettségeiről.
- Megismeri a diabétesszel kapcsolatos leggyakoribb “városi legendákat” és azt, hogy van-e ezeknek bármiféle valós alapja.
- Megtudhatja, hol szerezhet be még több releváns és megbízható információt a gyermekkori diabéteszről.
Mikor kerüljön sor az előadásra?
- Óvodák nevelés nélküli munkanapjain.
- Óvodában, bölcsődében munkanapokon a gyerekek alvásának idejében.
- Egészségnap, Érzékenyítő Nap vagy egyéb tematikus napok (Diabétesz Világnap november 14, Tolerancia Világnapja november 16., Gyermekdiabétesz nap január 11., stb.) részeként, ahol a gyerekek óvodai csoportjainak, iskolai osztályainak javasoljuk az előadással párhuzamosan Szurikáta Gyermekfoglalkozás megtartását is.
Hol történik az előadás?
- A zoom platformon keresztül akár az inzézményükből, akár a saját otthonukból tudnak csatlakozni az előadáshoz a résztvevők, ha van internetkapcsolatuk és letöltik a zoom alkalmazást.
Milyen hosszú az előadás?
- 2,5-3,0 óra, melyet a felmerülő kérdések számát függő konzultáció követ. Tapasztalataink szerint fél órát érdemes a kérdésekre szánni.
Ki az előadó?
- Kocsisné Gál Csilla a Szurikáta Alapítvány kuratóriumának elnöke és egy diabéteszes iskolás lány anyukája
__________________________________________
VÉLEMÉNYEK
“Az óvó- és dadus nénik visszajelzése nagyon pozitív volt. Azt mondták, hogy sokat segített megérteni ezen betegség kezelését és nagyon gyakorlatias volt az előadás.”
Kaszásné Dani Orsolya, diabéteszes gyermek szülője
—————-
“Még egyszer nagyon köszönjük az előadását! A visszhang nagyon jó volt, mindenkihez eljutott a “fontossága”. A rendezvényünk után 2 teljes napot együtt töltöttem a kerületi vezetőkkel, és örömömre mindenki megköszönte nekem, hogy elhoztam Önt hozzánk.”
Láng Annamária bölcsődevezető-helyettes, Budapest XI. kerület
——————
Mik az előadás megtartásának feltételei?
- Jelentkezés a SzurikataEloadas@gmail.com e-mail címre küldött levél, vagy a Kapcsolatfelvételi űrlap kitöltésével vagy a 06 30 606 34 05 telefonszámon.
- Az előadás díja: 50 000 Ft (ÁFA mentes)
SZERETNÉM, HA AZ INTÉZMÉNYÜNKBEN IS MEGTARTÁSRA KERÜLNE
A
CÍMŰ ELŐADÁS!
——————————————————————————————————————–